konkurs na treatment

Data publikacji: 07 marca 2017

Tak jak zapowiadaliśmy: mamy kolejną niespodziankę dla wszystkich tych, którzy piszą i chcą pisać! Tym razem przygotowaliśmy coś dla apirujących scenarzystów: właśnie rusza konkurs na treatment filmu lub serialu kryminalnego bądź sensacyjnego. A nagroda? Udział w warsztatach scenariuszowych, prowadzonych przez Igora Brejdyganta i Jakuba Żulczyka!

Termin zgłoszeń mija 9 kwietnia 2017 roku. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG, Wydawnictwa Marginesy oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 12 osób, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Scenariuszowych. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych treatmentów w taki sposób, by nadawały się do dalszej pracy i mogły stanowić podstawę do stworzenia scenariusza. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 28 kwietnia 2017.

Warsztaty scenariuszowe, podobnie jak warsztaty literackie. będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. Zwycięzcy zostaną losowo podzieleni na dwie grupy, z których każda będzie pracować pod okiem jednego z dwóch trenerów:

Igor Brejdygant (ur. 1971), polski scenarzysta, reżyser, fotograf i pisarz, studiował na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Napisał scenariusze m.in.do Zbrodni (reż. Greg Zgliński), Prostej historii o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik), Palimpsestu (reż. Konrad Niewolski) oraz Paradoksu (reż. Greg Zgliński, Borys Lankosz i Igor Brejdygant). W cyklu Szaleńcy Pana Boga zrealizował dokumenty Bracia, Kazanie nad czarną rzeką i Latawiec. Jako pisarz zadebiutował w 2015 roku powieścią Paradoks, obecnie pracuje nad swoją drugą książką.

Jakub Żulczyk (ur. 1983), pisarz, dziennikarz, scenarzysta. Współpracował z wieloma czasopismami, współprowadził program Redakcja Kultury w TVP2 i audycję Instytut Prosto w Radiu Roxy. Zadebiutował w 2006 roku powieścią Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry video są o miłości, następnie opublikował Radio Armageddon (2008), Instytut (2010) i Ślepnąc od świateł (2014). Powieści te trudno jednoznacznie zaklasyfikować; pisarz wplata w nie elementy różnych gatunków. Wszystkie książki łączy fakt, że przedstawiają obraz młodych ludzi nie do końca odnajdujących się we współczesnym świecie. Żulczyk jest ponadto autorem kilku powieści fantastycznych, a wspólnie z Moniką Powalisz napisał scenariusz do serialu kryminalnego Belfer (2016; reż. Łukasz Palkowski).

Aby wypełnić formularz złoszeniowy, należy zaakceptować regulamin konkursu.

 

UWAGA: Można wziąć udział w obu konkursach (literackim i scenariuszowym), jednak udział w obu wydarzeniach jest niemożliwy, ponieważ bedą odbywać się w tym samym terminie. Jeśli uczestnik zakwalifikuje się do udziału w Kryminalnych Warsztatach Literackich i Kryminalnych Warsztatach Scenariuszowych, będzie miał 24 godziny od ogłoszenia wyników, aby wybrać, w którym wydarzeniu chce wziąć udział.

Udostępnij