Kobiety na MFK Wrocław 2018

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 14 maja 2018

Już za tydzień i jeden dzień rozpocznie się jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław. Ale nie tylko z powodu okrągłej, piętnastej (a dziesiątej we Wrocławiu) rocznicy będzie wyjątkowa. 

Uważamy, że w setną rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety należy oddać głos właśnie im i o nich mówić. Dlatego to kobiety będą jedynymi gośćmi paneli dyskusyjnych (mężczyźni obejmą role prowadzących) i bohaterkami większości spotkań autorskich. Panele dyskusyjne, będące już od lat nieodłączną częścią festiwalu: Nauka w praktyce śledczej oraz Literaci kontra zawodowcy zyskają w tym roku zupełnie nowe oblicza: Kobiety i nauka oraz Kobiety i policja. Będziemy także mówić o dwóch zjawiskach, które coraz silniej rozbrzmiewają w literaturze kryminalnej: true crime i komedii kryminalnej. Im również przyjrzymy się z perspektywy kobiecej.

 Głos kobiet – zarówno ten autorski, jak i krytycznoliteracki – bywa spychany na margines również w literaturze gatunkowej, a my chcemy temu aktywnie przeciwdziałać. Wierzymy, że festiwal przetrze ścieżkę i nie po raz pierwszy wyznaczy nowy trend, który stanie się normą.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

41 powodów, dla których warto wziąć udział w MFK

15 maja 2018

Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2018

15 maja 2018

„Zakazane lektury” na MFK Wrocław 2018

14 maja 2018

Program MFK Wrocław 2018

08 maja 2018