Zapowiedź czwartego dnia MFK Wrocław 2018

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 18 maja 2018

Za tydzień na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2018 oddamy głos polskiej literaturze kryminalnej w bardzo różnych odsłonach.

W piątkowe popołudnie spotykamy się w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Rozpoczniemy o godz. 16.30 trzecim z cyklu wykładów otwartych: pisarz Marcin Wroński opowie o „redaktorstwie detektywnym”.

fot. Marcin Łobaczewski

 

A zaraz potem dwa spotkania, podczas których przyjrzymy się z kobiecej perspektywy zjawiskom coraz silniej rozbrzmiewającym w literaturze kryminalnej. Najpierw, o godz. 18.00, o komedii kryminalnej porozmawiają Aneta Jadowska, Marta Matyszczak i Olga Rudnicka pod przewodnictwem Alka Rogozińskiego.

fot. A. Jadowskiej: Marcin Okoniewski

 

Natomiast o godz. 19.30 Iza Michalewicz i Ewa Winnicka spotkają się, by podyskutować z Przemysławem Semczukiem o true crime

fot. I. Michalewicz: Magdalena Wdowicz-Wierzbowska; fot. E. Winnickiej: Cezary Łazarewicz

 

O godz. 21.00 rozpocznie się zaś tradycyjne już spotkanie jurorzy oraz czytelnicy kontra nominowani. W przeddzień wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru 2018, przyznawanej za najlepszą polską powieść kryminalną lub sensacyjną ubiegłego roku, nominowani do nagrody: Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Marta Guzowska, Grzegorz Kalinowski, Katarzyna Kwiatkowska i Krzysztof A. Zajas (Anna Kańtoch niestety nie może przyjechać) pojawią się w Barbarze, by odpowiedzieć na pytania od czytelników i jury (w składzie: Zbigniew Mikołejko, Anna Gemra, Anna Marchewka, Małgorzata Omilanowska i Grzegorz Sowula). Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.

fot. G. Kalinowskiego: ©Piotr Wachnik, Damian Deja; fot. K. Kwiatkowskiej: Janusz Gliszczyński; fot. K. Zajasa: Monika Raczyńska

 

Jeśli nie możecie przyjechać, a chcielibyście zapytać o coś któregoś z nominowanych autorow, nic straconego: ślijcie swoje pytania na adres redakcja@portalkryminalny lub zostawcie je na Facebooku, a my zadamy je podczas spotkania.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław odbędzie się w dniach 22-27 maja 2018. Pełny program znajdziecie tutaj.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2018

17 maja 2018

Zapowiedź drugiego dnia MFK Wrocław 2018

16 maja 2018

Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2018

15 maja 2018

Program MFK Wrocław 2018

08 maja 2018