Zapowiedź piątego dnia MFK Wrocław 2018

Data publikacji: 19 maja 2018

W festiwalową sobotę spotkamy się z Borisem Akuninem, Arnaldurem Indriðasonem, Justyną Kopińską oraz prof. Zbigniewem Mikołejką. I dowiemy się najważniejszego: kto zdobędzie Nagrodę Wielkiego Kalibru 2018!

Festiwalowe wydarzenia rozpoczynamy o godz. 14.00 spotkaniem z Borisem Akuninem. Rosyjski pisarz jest laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru, przyznawanej za całokształt twórczości, z roku 2005. W tym roku zawita do Wrocławia, by spotkać się z czytelnikami i wręczyć statuetkę tegorocznemu laureatowi Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru. Spotkanie poprowadzą Irek Grin i Michał Nogaś

fot. Adrian Fichman

 

O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie z reportażystką Justyną Kopińską. Pozostajemy jednak w tematyce kryminalnej – autorka, której ostatni zbiór reportaży nosi tytuł „Z nienawiści do kobiet”, zajmuje się między innymi tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Spotkanie poprowadzi prof. Inga Iwasiów.

fot. Zuza Krajewska

 

O godz. 17.00 spotkamy się na ostatnim już wykładzie otwartym. Tradycyjnie wygłosi go prof. Zbigniew Mikołejko, który tym razem opowie o... żółtym niebezpieczeństwie.

fot. Max Pflegel

 

A o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru. Będzie nim Arnaldur Indriðason, islandzki pisarz, autor kryminałów z Erlendurem Sveinssonem. Spotkanie poprowadzą Irek Grin i Marcin Świetlicki. Tego samego dnia wieczorem pisarz odbierze nagrodę z rąk Borisa Akunina.

 

fot. © Einar Falur Ingólfsson

 

Podczas gali poznamy także laureata Nagrody Wielkiego Kalibru, przyznawanej za najlepszą polską powieść kryminalną lub sensacyjną ubiegłego roku. Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Marta Guzowska, Grzegorz Kalinowski, Anna Kańtoch, Katarzyna Kwiatkowska i Krzysztof A. Zajas - to nominowana do nagrody siódemka. A kto wygra, tego dowiemy się już w sobotni wieczór!

 

Wszystkie sobotnie wydarzenia odbędą się w Starym Klasztorze (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1). Wstęp (poza galą) wolny.

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław odbędzie się w dniach 22-27 maja 2018. Pełny program znajdziecie tutaj.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź czwartego dnia MFK Wrocław 2018

18 maja 2018

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2018

17 maja 2018

Zapowiedź drugiego dnia MFK Wrocław 2018

16 maja 2018

Program MFK Wrocław 2018

08 maja 2018