Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2018

Data publikacji: 17 maja 2018

Międzynarodowy Festiwal Kryminału jest imprezą literacką, dlatego literatura będzie tematem większości rozmów już za tydzień. Ale nie tylko ona pojawi się w programie trzeciego dnia festiwalu.

Popołudnie i wieczór spędzimy w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). To tutaj o godz. 16.00 tradycyjny festiwalowy cykl wykładów otwartych rozpocznie Przemysław Semczuk opowieścią o tropieniu zbrodni w archiwum i o tym, czy dla pisarza lepsza jest prawda, czy fikcja. Po nim w Prozie pojawi się Marta Guzowska, która będzie mówić o... ziemniakach na Marsie. Czyli o tym, skąd pisarz wie to, co wie. Początek drugiego wykładu o 17.30.

wykłady

fot. Max Pflegel

 

A o 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie autorskie w ramach festiwalu. Jego gościem będzie Marcin Wroński, który przedpremierowo opowie o swojej ostatniej książce o komisarzu Maciejewskim, zatytułowanej „Gliny z innej gliny” (premiera na początku czerwca). Spotkanie poprowadzi Grzegorz Chojnowski (a wśród publiczności zasiądzie jeden ze współautorów książki, ale o tym - sza!).

Wroński

fot. Marcin Łobaczewski

 

O 20.30 rozpocznie się natomiast zupełnie nowa odsłona tradycyjnego festiwalowego panelu „Literaci kontra zawodowcy”: „Kobiety i policja”. Podinsp. Agnieszka Świniarska i kom. Aneta Pola opowiedzą prowadzącemu Irkowi Grinowi, jak to jest być polską policjantką. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław odbędzie się w dniach 22-27 maja 2018. Pełny program znajdziecie tutaj.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź drugiego dnia MFK Wrocław 2018

16 maja 2018

Program MFK Wrocław 2018

08 maja 2018