Zapowiedź czwartego dnia MFK Wrocław 2019

Data publikacji: 24 maja 2019

Wykłady literaturoznawczyń, spotkanie z połową Maryli Szymiczkowej i jurorzy kontra nominowani - tak wygląda plan na festiwalowy piątek! 

Festiwalowy piątek zaczynamy od wykładu „Krytyka literacka i kryminał, czyli o wyzwaniach, jakie stawia proza gatunkowa”. Wygłosi go o godz. 16.00 literaturoznawczyni i krytyczka literacka Anna Marchewka. O godz. 17.15 rozpocznie się kolejny wykład otwarty: „Drabinka rzucana wyobraźni. O uczeniu (się) pisania”. Literaturoznawczyni i pisarka Inga Iwasiów opowie między innymi o pierwszych w Polsce studiach pisarskich, które ruszyły na Uniwersytecie Szczecińskim.

 wy

O godz. 19.00 gościem Klubu Proza będzie Jacek Dehnel, polski pisarz, połowa duetu tworzącego powieści kryminalne pod pseudonimem Maryla Szymiczkowa. O nią - i o bohaterkę powieści, profesorową Szczupaczyńską - będzie pytać autora Irek Grin.

 

fot. Cezary Rucki

O godz. 20.30 rozpocznie się zaś tradycyjne już spotkanie jurorzy oraz czytelnicy kontra nominowani. W przeddzień wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru 2019, przyznawanej za najlepszą polską powieść kryminalną lub sensacyjną ubiegłego roku, nominowani do nagrody: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Marta Guzowska, Robert Małecki i Maciej Siembieda pojawią się w Prozie, by odpowiedzieć na pytania od czytelników i jury (w składzie: Zbigniew Mikołejko, Anna Gemra, Inga Iwasiów, Anna Marchewka, Małgorzata Omilanowska i Grzegorz Sowula). Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.

 

Wszystkie piątkowe wydarzenia odbędą się w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Wstęp wolny!

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź trzeciego dnia MFK Wrocław 2019

23 maja 2019

Zapowiedź drugiego dnia MFK Wrocław 2019

22 maja 2019

Zapowiedź pierwszego dnia MFK Wrocław 2019

21 maja 2019

Program MFK 2019

08 maja 2019