Zapowiedź trzeciego dnia MFK Wrocław 2019

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 23 maja 2019

Trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Wrocław 2019 będzie pełen wrażeń. Od wykładów ze świata produkcji książek, przez dwa spotkania  pisarzami i reporterami, po turniej poetycki - każdy znajdzie coś dla siebie!

Trzeci dzień festiwalu spędzimy w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) i rozpoczniemy od tego, bez czego program MFK nie może się obejść, czyli wykładów otwartych. Tym razem będą one poświęcone książce „od podszewki” - o godz. 16.00 redaktorka Karolina Macios opowie o zbrodniach redaktora, a o 17.15 Piotr Sternal zdradzi, jak wypromować kryminalny bestseller. 

wyk

O godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie „Skromna sztuka pisania”, podczas którego o serialach kryminalnych (nie tylko tych na podstawie własnej twórczości) porozmawiają Igor Brejdygant i Vincent V. Severski. Prowadzenie: Wojciech Chmielarz.

 seria

Później Irek Grin przepyta Ewę Winnicką i Cezarego Łazarewicza z trudnego tematu, jakim są emocje reportera. Start o godz. 20.00.

repo

A o godz. 22.00 rozpocznie się turniej! I to nie byle jaki, bo turniej jednego wiersza kryminalnego. Dwa grona jurorskie - poetyckie: Tomasz Majeran, Julia Szychowiak i Ilona Witkowska oraz profesjonalne: Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj i Marta Guzowska będzie oceniać wiersze aspirujących poetów. Zapisy w Klubie Proza godzinę przed imprezą. Przewidziano nagrody!

turniej

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź drugiego dnia MFK Wrocław 2019

22 maja 2019

Zapowiedź pierwszego dnia MFK Wrocław 2019

21 maja 2019

Program MFK 2019

08 maja 2019