Spektakl Śledztwo na MFK 2020

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 03 listopada 2020

W programie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2020 znalazł się spektakl „Śledztwo” – adaptacja jednej z dwóch kryminalnych powieści w dorobku Stanisława Lema.

Angielska prowincja. W wiejskich kostnicach dochodzi do serii zagadkowych zdarzeń. W jednej z nich grabarz odkrywa zwłoki przewrócone na brzuch. Zeznaje pod przysięgą, że poprzedniego wieczora nieboszczyk spoczywał na plecach. Trzy dni później, w oddalonej o sto kilometrów kostnicy, dochodzi do podobnego incydentu. Mija tydzień. Przedsiębiorca pogrzebowy znajduje ciało młodego robotnika leżące obok trumny. Osiem dni później w kostnicy na przedmieściach Londynu, ciało zmarłego mężczyzny zostaje na stole sekcyjnym na noc. Jest gotowe do pochówku. Rano znika. Do akcji wkracza jednostka Scotland Yardu. Rozpoczyna się niezwykle śledztwo mające na celu wyjaśnienie zagadki, tak zwanego, ruszania zwłok. 

Scenariusz spektaklu jest adaptacją jednej z dwóch kryminalnych powieści w dorobku Stanisława Lema. Akcja utworu została umieszczona przez autora w męskim świecie brytyjskiej policji. Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem było obsadzenie w głównych rolach wyłącznie kobiet. 

Koprodukcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Ad Spectatores, przy współpracy Muzeum Teatru we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Reżyseria: Maciej Masztalski

Scenografia: Ewa Beata Wodecka

Kostiumy: Dąbrówka Huk

Video: Edgar de Poray

Obsada: Aleksandra Dytko, Natalia Jesionowska, Zina Kerste, Beata Rakowska, Małgorzata Wojciechowska, Marcin Chabowski

 

Premiera: 4 listopada, godz. 20.00

Kolejne spektakle 5, 6, 7, 8 listopada, godz. 20.00

Miejsce: Muzeum Teatru, płac Wolności 7a

Link do biletów: https://ekobilet.pl/teatr-ad-spectatores/ledztwo-36664

 

sledztwo1

sledztwo2

fot. Edgar de Poray

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru dla Zygmunta Miłosz

02 listopada 2020

Zapowiedź drugiego dnia MFK 2020

29 października 2020

Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2020

28 października 2020

Program MFK 2020

26 października 2020