Wyniki konkursu na opowiadanie kryminalne

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 04 maja 2021

W imieniu organizatorów: Miasta Wrocław i Wydawnictwa EMG  oraz własnym gratulujemy laureatom tegorocznej edycji konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2021.

Laureaci konkursu wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2021 w dniach 27-29 maja. 

Oto lista zwycięzców:

 1. Michał Bruździak („Krótka historia morderstwa na Żernikach”),
 2. Ołena Cikuj („Rola życia”),
 3. Mateusz Dudek („Informator”),
 4. Kinga Grablis („Bestia z lasu”),
 5. Maciej Koncman („Działka”),
 6. Dominik Kondziołka („Bracia”),
 7. Aldona Kucner („Studium”),
 8. Tomasz Kurowski („Pamięć ulotna”),
 9. Weronika Mathia („Chłopiec z fontanny”),
 10. Wiktor Orłowski („Godzina psa”),
 11. Anna Siwińska („W dwóch miejscach naraz”),
 12. Katja Tomczyk („Torcik królowej Luizy”),
 13. Łukasz Wilkan („Nie mieszczą się do bagażnika”),
 14. Katarzyna Zielińska („Brosza”),
 15. Artur Żurek („Dzień dziecka”).

Gratulujemy!

 

Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań  w taki sposób, by nadawały się do druku. Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. Zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, a każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów: Magdaleny Parys, Roberta Małeckiego i Jakuba Szamałka. Cykl wykładów otwartych wygłoszą pisarze i akademicy, których nazwiska ogłosimy niebawem.

Warto w tym miejscu wspomnieć o debiutach powieściowych uczestników naszych warsztatów (m.in. Marty Guzowskiej, Roberta Małeckiego, Agnieszki Krawczyk, Bartosza Szczygielskiego, Marty Matyszczak i Jacka Galińskiego). Co więcej, Marta Guzowska i Robert Małecki są już laureatami Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści sensacyjnej lub kryminalnej roku. Warto zatem brać udział w warsztatach!

Udostępnij