Zapowiedź czwartego dnia MFK 2022

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 21 maja 2022

Festiwalowa sobota zawsze przynosi najwięcej emocji. Nic dziwnego: tego dnia dowiemy się wreszcie, w czyje ręce trafi Nagroda Wielkiego Kalibru. A na rozgrzewkę: dwa spotkania autorskie oraz spotkanie z siódemką autorów nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Dzień rozpoczniemy w Prozie. Na początek: przedpremierowe spotkanie o książce „Mężczyzna, który zjadł orzeszki”. Pod tym tytułem kryje się pierwszy tom cyklu zabójczo śmiesznych kryminałów z Lucją Słotką, specjalistką od… katastrof domowych. Porozmawiają o nim autorzy: Marta Guzowska i Leszek Talko.

Link do wydarzenia na Facebooku

 

A zaraz potem Marta Guzowska przesiądzie się na fotel prowadzącej, by przepytać amerykańskiego autora światowych bestsellerów i zaangażowanego komentatora współczesności. Don Winslow, bo o nim mowa, połączy się z nami online, by opowiedzieć o swojej najnowszej powieści, zatytułowanej „Miasto w ogniu”. To pierwszy tom trylogii kryminalnej o irlandzkich i włoskich organizacjach przestępczych w Ameryce w latach 80. i 90. XX wieku. Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo HarperCollins Polska.

winslowLink do wydarzenia na Facebooku

 

O 18.00 przeniesiemy się z Prozy do Starego Klasztoru, gdzie z pewnością udzielą się nam emocje siódemki nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru: Wojciecha Chmielarza, Grzegorza Dziedzica, Anny Kańtoch, Joanny Opiat-Bojarskiej, Anny Rozenberg, Macieja Siembiedy i Jakuba Żulczyka. Zanim jeszcze dowiemy się, w czyje ręce trafi nagroda, pisarki i pisarze zostaną odpytani (przesłuchani?) przez Irka Grina oraz Zygmunta Miłoszewskiego, którego śmiało możemy nazwać seryjnym zdobywcą Nagród Wielkiego Kalibru (ma na swoim koncie aż trzy, w tym Honorową).

nom

Link do wydarzenia na Facebooku

A o 20.30 emocje sięgną zenitu! Kto zgarnie Nagrodę Wielkiego Kalibru? Kto okaże się zdobywcą Nagrody Czytelników (którą wybieracie Wy – głosując w plebiscycie tutaj) i Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej? Tego dowiemy się podczas Gali wręczenia Nagrody, którą jak zawsze poprowadzi dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Irek Grin. 

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Jeśli nie możecie być z nami we Wrocławiu, nie martwcie się: wszystkie wydarzenia będziemy transmitować online. Informacji szukajcie na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Śledźcie także wydarzenie na Facebooku, żeby nic Wam nie umknęło!

 

Zdjęcia autorów
Don Winslow: fot. Robert Gallagher
Wojciech Chmielarz: fot. Aga Wojtuń
Grzegorz Dziedzic: fot. Magda Marczewska
Anna Kańtoch: fot Max Pflegel / Wydawnictwo EMG
Joanna Opiat-Bojarska: fot. Marcin Klaban
Anna Rozenberg: fot. Dominik Tamioła
Jakub Żulczyk: fot Max Pflegel / Wydawnictwo EMG

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź piątego dnia MFK 2022

22 maja 2022

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2022

20 maja 2022

Zapowiedź drugiego dnia MFK 2022

19 maja 2022

Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2022

18 maja 2022