Zapowiedź piątego dnia MFK 2022

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 22 maja 2022

Po sobotnich emocjach związanych z wręczeniem Nagrody Wielkiego Kalibru w niedzielę nieco odpoczniemy. Co wcale nie znaczy, że zwolnimy tempa: w programie jeszcze cztery spotkania i kryminalna gra dla najmłodszych!

Zacznijmy od tego ostatniego. W niedzielne południe zapraszamy dzieci w wieku 8–12 lat do siedziby Fundacji Olgi Tokarczuk (ul. Krzycka 29) na kryminalną grę! Będą mogły wcielić się w tropicieli złodziei dzieł sztuki, ale poszukają też zaginionego psa pewnej kobiety. Szczegóły oraz informacje o zapisach w wydarzeniu na Facebooku.

Tymczasem w Prozie dwójka jurorów Nagrody Wielkiego Kalibru: Bernadetta Darska oraz Piotr Kofta porozmawia tutaj z laureatami Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej. Ich nazwiska poznamy dopiero w sobotni wieczór, podczas gali wręczenia nagród.

Link do wydarzenia na Facebooku

 

O 13.30 naszym gościem będzie Maciej Siembieda (niewykluczone zresztą, że autor będzie już na nas czekał po poprzednim spotkaniu – jest jednym z nominowanych do tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru i kto wie, może to właśnie on zgarnie którąś nagrodę?). Teraz spotka się z Dorotą Wodecką, by porozmawiać o swojej najnowszej powieści, „Katharsis”. To polsko-grecka sensacyjna saga, która rozciąga się od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do Kairu – zapraszamy zatem na literacką podróż! Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Agora.

siembieda

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Potem na chwilę porzucimy świat książek, ale nie świat zbrodni. Prozę odwiedzi bowiem dwoje autorów podcastów: Michał Larek (Zabójcze opowieści) oraz Olga Herring. Wspólnie z prowadzącym spotkanie Waldkiem Mazurem zastanowią się, dlaczego czasami wolimy słuchać o zbrodniach, niż o nich czytać. Z czego wynika fenomen podcastów kryminalnych?

podcast

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Festiwal zakończy spotkanie online z gośćmi zagranicznymi: Larsem Keplerem. Tak, liczba mnoga to nie błąd – Lars Kepler to pseudonim, pod którym kryje się dwójka szwedzkich pisarzy: Alexandra Coelho Ahndoril i Alexander Ahndoril. A skoro dwoje autorów, to także podwójna dawka emocji i ciekawych historii! Z autorami porozmawia Katarzyna Janusik, a współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Dolnośląskie.

kepler

fot. © Ewa Marie Rundquist

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Jeśli nie możecie być z nami we Wrocławiu, nie martwcie się: wszystkie wydarzenia będziemy transmitować online. Informacji szukajcie na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Śledźcie także wydarzenie na Facebooku, żeby nic Wam nie umknęło!

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź czwartego dnia MFK 2022

21 maja 2022

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2022

20 maja 2022

Zapowiedź drugiego dnia MFK 2022

19 maja 2022

Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2022

18 maja 2022