Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2022

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 18 maja 2022

Jako że kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław – już dziewiętnasta, ależ ten czas szybko biegnie! – zacznie się za tydzień, w najbliższych dniach będziemy Was informować o wszystkich nadchodzących wydarzeniach. Wszystko po to, żeby nic Wam nie umknęło!

W otwierającą festiwal środę spotkamy się z dziesiątką autorów i poruszymy trzy istotne tematy. O 17.00 rozmówcami Przemysława Poznańskiego (którego możecie znać jako autora strony Zupełnie Inna Opowieść) będą autorzy Wydawnictwa Czarna Owca: Marta Zaborowska, Marcin Faliński i Przemysław Piotrowski. Troje zupełnie różnych pisarzy – autorka zgłębiająca w swoich powieściach zawiłe kwestie psychologiczno-społeczne, pisarz, który nie stroni od brutalności i okrucieństwa, oraz współautor bestsellerowej trylogii historyczno-szpiegowskiej – zastanowi się nad tematem, który badacze literatury poruszają od wielu lat, mianowicie: czy kryminał to tylko łatwa rozrywka?

czarna

 Link do wydarzenia na Facebooku

 

Z Julią Łapińską – debiutantką, ale nie byle jaką, bo pokonała blisko 500 kandydatów w konkursie Wydawnictwa Agora na powieść sensacyjną! – oraz Beatą i Eugeniuszem Dębskimi, wrocławskimi autorami trylogii o błyskotliwym detektywie-samotniku – Anna Fluder porozmawia z kolei o mistrzach drugiego planu. Kto pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne – tego dowiemy się po 18.30. 

agora

Link do wydarzenia na Facebooku

 

A o 20.00, na zakończenie dnia, podyskutujemy o indywidualistach i własnym zdaniu – w kryminałach i poza nimi. Z autorami Wydawnictwa Czwarta Strona i (jesteśmy o tym przekonani) indywidualistami: Anną Górną (która w tym roku zadebiutowała świetnie przyjętym kryminałem z akcją osadzoną w Szwajcarii), Anną Rozenberg (nominowaną do tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru), Bartoszem Szczygielskim (który – poza tym, że lubi pączki – ma już na swoim pisarskim koncie kryminalną trylogię oraz kilka thrillerów) i Przemysławem Żarskim (autorem serii kryminalnej z komisarzem Robertem Kreftem oraz laureatem Nagrody Kryminalnej Piły). Może zdradzą prowadzącemu spotkanie Waldkowi Mazurowi, czy lepiej być pokornym, czy przekornym?

Czwarta

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Po dwóch pandemicznych latach nareszcie wracamy do spotkań na żywo, a zatem widzimy się w Prozie (Przejście Garncarskie 2, II piętro)! Maseczek nie musicie zabierać ;) Ale jeśli nie możecie być we Wrocławiu, nie martwcie się: wszystkie wydarzenia będziemy transmitować online. Informacji szukajcie na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Śledźcie też wydarzenie na Facebooku, żeby niczego nie przegapić!

 

Zdjęcia autorów:

Marcin Faliński: fot. Zupełnie Inna Opowieść
Anna Górna: fot. Marta Machej
Beata i Eugeniusz Dębscy: fot. Łukasz Giza/Wydawnictwo Agora
Julia Łapińska: fot. Mateusz Skwarczek
Przemysław Piotrowski: fot. Albert Zawada
Anna Rozenberg: fot. Dominik Tamioła
Bartosz Szczygielski: fot. Mikołaj Starzyński
Przemysław Żarski: fot. Mikołaj Starzyński

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2022

20 maja 2022

Zapowiedź drugiego dnia MFK 2022

19 maja 2022

Program MFK Wrocław 2022

10 maja 2022