Mariusz Czubaj

Data publikacji: 11 maja 2018

Mariusz Czubaj – antropolog kultury, znawca literatury, wykładowca akademicki, a jednocześnie autor docenianych powieści z gatunku sensacyjnych i kryminalnych. Napisał jak dotychczas kilkanaście książek, spośród których na pierwszy plan wybijają się uhonorowane Nagrodą Wielkiego Kalibru powieści „R.I.P” z cyklu o Marcinie Hłasce oraz „21:37”, należąca do serii, w której głównym bohaterem jest profiler policyjny Rudolf Heinz.

Mieszka w Warszawie, gdzie również jako profesor nadzwyczajny wykłada teorię kultury, dziennikarstwo specjalistyczne, a także prowadzi laboratorium kryminału i thrillera w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. W swojej pracy naukowej skupia się na antropologii kultury, kulturze i literaturze popularnej, kulturze fanowskiej oraz antropologii sportu. Jest autorem i współautorem kilku publikacji koncentrujących się na  należących do tej tematyki zagadnieniach.

Powieści Mariusza Czubaja cieszą się popularnością nie tylko w Polsce. Są tłumaczone na kilka języków obcych, w tym na angielski, niemiecki, włoski, ukraiński i turecki.

fot. Zuzanna Szamocka

Udostępnij