Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy

Autor: Tomasz Daniel Dobek
Data publikacji: 17 października 2011

Instytut Książki, Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG informują, że na 2. Kryminalną Konferencję Bibliotekarzy, która odbędzie się w dniach 18-21 października 2012 roku, w czasie trwania Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 pojadą:

1. Anna Pietuch, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
2. Karolina Przybyła, Miejska Biblioteka Publiczna  w Gliwicach
3. Ewelina Kubasik, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin   
4. Karol Baranowski, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
5. Grażyna B. Groyecka, Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie    6. Małgorzata Kucek, Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie
7. Magdalena Szostak, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
8. Barbara Grabowska, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach   
9. Beata Barbus, Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Śródmieście
Filia Nr 11 dla Dorosłych
10. Zuzanna Kaczorowska, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie   
11. Agnieszka Macherzyńska, Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie   
12. Marta Kryś, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
13. Agata Oleksy, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skalbmierzu
14. Lucyna Chrobot, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skalbmierzu
15. Roma Cyprowska, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły
16. Aleksandra Libera, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie
17. Iwona Jarentowska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
18. Małgorzata Winkler, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach
19. Paweł Dobrzelecki, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu   
20. Halina Bartnicka, Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach   

Uczestnikom już teraz gratulujemy!

 


 

Pracownicy bibliotek z całej Polski znów będą mogli poszerzyć wiedzę i wymienić doświadczenia. Zasady zgłaszania są takie same, jak w ubiegłym roku: bibliotekarze rekomendują trzy wybrane przez nich kryminały, a autorzy najciekawszych rekomendacji zostaną zaproszeni do udziału w Konferencji. Na rekomendacje czekamy do końca maja.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w regulaminie poniżej.

 

Regulamin II Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy organizowanej przez Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012

1. Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG ogłaszają konkurs dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych.
2. W ramach prac konkursowych uczestnicy będą rekomendować 3 książki kryminalne zainteresowanym czytelnikom. Zachęcająca informacja o każdej książce nie będzie przekraczać objętości 600 znaków uwzględniając nazwisko autora i tytuł książki. Prace nadsyłane będą w jednym pliku, zawierającym informacje o wszystkich 3 książkach i opatrzonym imieniem i nazwiskiem oraz miejscem pracy bibliotekarza.
3. Nagrodą dla wyróżnionych w konkursie będzie udział w II Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy organizowanej we Wrocławiu w dniach 18 października – 21 października 2012 w czasie trwania Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012. Skorzystanie z nagrody i udział w konferencji wymaga zaakceptowania niniejszego regulaminu. Koszty pobytu (przejazd, nocleg, wyżywienie) pokrywa organizator.
4. Do udziału w konferencji zakwalifikowanych zostanie 20 uczestników, którzy w terminie do dnia 31 maja 2012 roku włącznie nadeślą na adres e.kalinowska@instytutksiazki.pl rekomendację opisaną w punkcie 2 regulaminu. Listę zakwalifikowanych uczestników jury (przedstawiciele Portalu Kryminalnego, Wydawnictwa EMG i Instytutu Książki) poda do publicznej wiadomości na stronach Instytutu Książki i Portalu Kryminalnego do dnia 18 czerwca 2012.
5. Zakwalifikowani uczestnicy przyjadą do Wrocławia w środę 17 października 2012 pomiędzy godziną 14.00 a 22.00. W tych godzinach zostaną zakwaterowani. Spotkanie organizacyjne zostało zaplanowane na godzinę 8.00 18 października w Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej 20 (miejsce zakwaterowania uczestników). 
6. Jeśli do udziału w konferencji zakwalifikuje się uczestnik z Wrocławia, organizatorzy nie zapewnią mu noclegu, natomiast otrzyma wyżywienie w zakresie: obiad, kolacja.
7. Konferencja rozpocznie się 18 października i potrwa do 21 października. Uczestnicy mają zapewniony nocleg od 17 października do 21 października.
8. Konferencja będzie odbywać się codziennie pomiędzy 9.00 a 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (filia 29) przy ul. Reja 1/3.
9. Konferencja będzie miała charakter zamknięty. Uczestnicy wysłuchają dwóch wykładów dziennie w cyklach 45-minutowych. Wśród zeszłorocznych wykładowców znaleźli się się między innymi: Gaja Grzegorzewska, Marta Mizuro, Irek Grin, Marcin Świetlicki, dr Monika Samsel-Chojnacka. Wykłady będą dotyczyć zarówno historii literatury kryminalnej, jak i obecnych trendów gatunku. Po każdym wykładzie przewidziano rozmowę z wykładowcą i dyskusję. W ostatni dzień – niedzielę 21 października – przewidziano wystąpienia uczestników.
10. Dodatkowo po południu uczestnicy mają obowiązek uczestniczyć w wykładach otwartych, które zostaną zorganizowane w ramach Kryminalnych Warsztatów Literackich Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012.
11. Uczestnicy mają prawo uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 oraz otrzymają zaproszenia na Galę przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej zeszłego roku.
12. Celem konferencji jest poszerzanie wiedzy bibliotekarzy o historii powieści kryminalnej, a także jej obecnym stanie, najpopularniejszych trendach, najważniejszych nazwiskach. Nie mniej ważnym celem jest wymiana doświadczeń oraz próba uświadomienia, że działalność proczytelnicza zarówno w trakcie pracy z użytkownikami bibliotek, jak i podczas organizacji imprez literackich, może i powinna być realizowana poprzez promowanie literatury popularnej.‬
13. Autorzy zwycięskich prac wyrażają zgodę na upublicznienie faktu, że zostali laureatami konkursu. Zgoda obejmuje ujawnienie imienia i nazwiska lub pseudonimu, jeżeli zostanie on podany, oraz nazwy miasta, z którego pochodzi uczestnik.

Udostępnij