Zapowiedź drugiego dnia MFK 2020

Data publikacji: 29 października 2020

Choć Międzynarodowy Festiwal Kryminału przeniósł się w tym roku do Internetu, pozostaje wierny swoim tradycjom. Dlatego w programie MFK 2020 znajdziecie, jak zawsze, wykłady i dyskusje.

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału zaczniemy wykładami. Od kilkunastu już lat organizujemy je z myślą o uczestnikach kryminalnych warsztatów literackich, czyli przyszłych pisarzach, dlatego wykładowcy poruszają tematy istotne dla adeptów tego zawodu. Ale oczywiście słuchać mogą wszyscy! Czwartek, 5 listopada, rozpoczniemy zatem od opowieści Marcina Wrońskiego o uwięzionych w cyklach (godz. 16.00), a po nim Jakub Ćwiek opowie o historiach sensacyjno-kryminalnych, które toczą się bez udziału tych dobrych (godz. 17.00). 

Wykład Marcina Wrońskiego: wydarzenie na Facebooku

Wykład Jakuba Ćwieka: wydarzenie na Facebooku

O 18.00 gośćmi festiwalu będą autorzy wydawnictwa Marginesy: Anna Kańtoch, Wojciech Chmielarz i Jakub Ćwiek. Cała trójka ma w swoich pisarskich życiorysach krótsze lub dłuższe spotkania z fantastyką. I właśnie o przekraczaniu granic gatunku opowiedzą Jackowi Antczakowi. 

Wydarzenie na Facebooku

Literatura anglosaska miała olbrzymi wpływ na twórczość kryminalną, to nie podlega dyskusji. Ale na pytania, jak konkretnie wpłynęła na polską literaturę i co dała pisarzom, spróbują o 20.00 odpowiedzieć Gaja Grzegorzewska, Jakub Szamałek i Klaudiusz Szymańczak, pod czujnym okiem Marty Guzowskiej. 

Wydarzenie na Facebooku

Wojciech Chmielarz: fot. Wojciech Rudzki
Jakub Ćwiek: fot. Max Pflegel
Marta Guzowska: fot. Wojciech Rudzki
Gaja Grzegorzewska: fot. Krzysztof Łysek
Anna Kańtoch: fot. Piotr Kamiński
Klaudiusz Szymańczak: fot. Weronika Ławniczak
Marcin Wroński: fot. Marcin Łobaczewski

 

Transmisje z wydarzeń będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Pełny program znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2020

30 października 2020

Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2020

28 października 2020

Program MFK 2020

26 października 2020