Zapowiedź pierwszego dnia MFK 2020

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 28 października 2020

Międzynarodowy Festiwal Kryminału czas zacząć! Już za tydzień rozpocznie się wrocławskie święto kryminału. Inne niż zawsze, bo pandemia wymusiła zmiany: przenieśliśmy wydarzenie po pierwsze z wiosny na jesień (to swoisty powrót do korzeni, bo pierwsze edycje MFK odbywały się właśnie jesienią), po drugie – do Internetu!

Startujemy w środę, 4 listopada, dwiema dyskusjami. Choć festiwal w tym roku odbywa się w wersji online, nie zapominamy, że miastem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału jest Wrocław. Dlatego właśnie o kryminale po wrocławsku opowiedzą pisarze stąd: Nadia Szagdaj, Mieczysław Gorzka, Michał Kuzborski i Jędrzej Pasierski. Spotkanie rozpocznie się o 18.00, a poprowadzi je Magda Piekarska.

Link do wydarzenia na Facebooku

Natomiast o 20.00 spotkamy się… no właśnie, z kim? Choć słowo „amator” może budzić negatywne skojarzenia, jest świetnym punktem do dyskusji na temat tego, gdzie zaczyna się profesjonalne pisarstwo i co to tak naprawdę oznacza. W rozmowie wezmą udział pisarze, którzy na co dzień zajmują się czymś innym niż pisanie: Karolina Macios, Przemysław Borkowski i Marcin Dudziński, a dyskusję poprowadzi Jakub Szamałek.

Link do wydarzenia na Facebooku

1

 

Oprócz tego w programie spektakl „Śledztwo” w reżyserii Macieja Masztalskiego. Koprodukcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Ad Spectatores, przy współpracy Muzeum Teatru we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, to adaptacja jednej z dwóch kryminalnych powieści w dorobku Stanisława Lema. Akcja utworu została umieszczona przez autora w męskim świecie brytyjskiej policji. Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem było obsadzenie w głównych rolach wyłącznie kobiet. Spektakl odbędzie się w Muzeum Teatru (pl. Wolności 7a), codziennie od 4 do 8 listopada o 20.00, a bilety kupicie tutaj

Transmisje z wszystkich wydarzeń (poza „Śledztwem”) będzie można oglądać na fanpage’ach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Portalu Kryminalnego. Pełny program znajdziecie tutaj.

 

Patronem medialnym festiwalu jest serwis lubimyczytać.pl.

Udostępnij

ZOBACZ TAKŻE

Zapowiedź trzeciego dnia MFK 2020

30 października 2020

Zapowiedź drugiego dnia MFK 2020

29 października 2020

Program MFK 2020

26 października 2020